1

Temat: Oleje

W tym temacie opisujemy nasze "odkrycia olejowe".

2

Odp: Oleje

Widzę tutaj post o olejach, czy ktoś mógłby przybliżyć coś na ten temat? Co to za oleje? Do czego służą?

3

Witaj Mirellko smile
Na twoje pytanie odpowiedz byłaby bardzo długa. Wiec tak w skrócie postaram się wyjaśnić. Tak naprawdę to chodzi o oleje pozyskiwane z pestek rożnych roślin. Tak naprawdę są to oleje spożywcze, które dzięki temu ze są zimnotłoczone  zachowują swoje właściwości pielęgnacyjne. Nakłada się je na skórkę zamiast kremu.  Jeżeli nie odpowiada nam tłusty film, który po ich użyciu zostaje na skórze, można je mieszać z kwasem hialuronowym i dopiero takie serum(które ja osobiście uwielbiam) aplikować na twarz i szyję.
Więcej o olejach możesz przeczytać tutaj:
http://www.ecospa.pl/oleje-roslinne-zim … -c-17.html
Jeżeli masz jakieś pytania, pisz. Na pewno odpowiem, bo uwielbiam oleje smile

Ostatnio edytowany przez Nerola (2010-05-13 17:33:22)

4

A jeżeli ktoś ma skórę skłonną do tworzenia się wyprysków, to taki olej nie będzie zbyt ciężki? Chodzi mi o to czy nie będzie pogarszał sprawy?

5

Używałam oleju jojoba, a mam cerę mieszaną i uważam że nie trzeba się sugerować słysząc słowo "olej". Mnie pomógł, lepiej niż jakieś wysuszające kosmetyki. Wszystkie wykwity i zmiany zeszły jak ręką odjął. Teraz moja buzia jest gładka i nie mam już z nią problemu. Możliwe że chemia zawarta w uniwersalnych kosmetykach mogła ją podrażniać, ale to tylko domysły;)

6

Zgadzam sie z Fiona...
mialam podobny problem i watpliwosci ale Pani Joasia z mojego gabinetu eko przekonala mnie do sprobowania kosmetykow naturalnych ktore zaprojektowana dla mojej skory wlasnie na bazie jojoby z Ecospa... i hurra! moja buzia i dekolt uspokoily sie po 3 tygodniach... bylam sceptyczna ale teraz jestem wierna klientka naturalnych surowcow wink
obecnie testuje olejek zelowy na bazie oleju kokosowego i jojoby po opalaniu... jest super!