1

Temat: Olejki eteryczne

W tym temacie zadajemy pytania i dzielimy się naszymi doświadczeniami w stosowaniu olejków eterycznych.

2

Odp: Olejki eteryczne

Używam olejku lawendowego zawsze przed snem. Zasypiam od razu jak kamień ale nie wiem, czy to jego zasługa czy po prostu taka zmęczona jestem wink Pachnie bardzo przyjemnie. Polecam

3

Odp: Olejki eteryczne

O TAK!!! wink Lawenda to mój faworyt wśród olejków eterycznych. Stosuję ja praktycznie na wszystko. Do kominka na poprawę samopoczucia, kropelkę na poduszkę przed snem, do kąpieli, smaruje tym olejkiem oparzona skórę, siniaki i niespodzianki jakie czasem wyskakują na twarzy. Panaceum na wszystko smile.   
Drugim olejkiem, który bardzo lubię, jest olejek rozmarynowy. Niestety tylko lawendowy i herbaciany można stosować nierozcieńczony na skórę, dlatego z rozmarynowym postępuję ostrożniej. Stosuję go do kąpieli i tworzę mieszanki do ciała rozcieńczając w oleju bazowym np. jojoba (na łyżkę stołową oleju bazowego, ok. 5 kropel olejku eterycznego). Świetnie orzeźwia i dodaje energii. Dobrze się przy nim uczy. Przed egzaminami używałam go w kominku i faktycznie byłam bardziej skoncentrowana.