RSS

Jak obliczyć BMI ?

Komentarze do artykułu Przeczytaj pozostałe artykuły w kategoriach:natuRADY

Są różne metody obliczania prawidłowej wagi. Najbardziej praktyczna wydaje się metoda obliczania indeksu masy ciała BMI – Body Mass Index, która została opracowana przez Światową Organizację Zdrowia i pozwala w łatwy, szybki sposób sprawdzić, czy twoja waga jest w normie.

Oto sposób obliczania:

Masę ciała w kilogramach dzielimy przez wzrost do kwadratu. Przykład: osoba ważąca 70 kg o wzroście 1,70 m.

Wynik: 70 : (1,70×1,70) = 24,2.

Dla osób w wieku od 19 do 24 lat zaleca się BMI od 19 do 24. Co roku nie powinno ono wzrosnąć o więcej niż jedną jednostkę.

U kobiet BMI od 24 do 29 oznacza lekką nadwagę , a u mężczyzn – od 25 do 30. Wyższe wartości świadczą o znacznej nadwadze.

Tabela BMI

Ta metoda niestety nie jest dokładna ponieważ nie uwzględniono w niej proporcji ilości tkanki tłuszczowej do tkanki mięśniowej. Nie powinny się nią sugerować : dzieci, młodzież , kobiety w ciąży oraz karmiące, osoby starsze i aktywnie uprawiające sport. U tych ostatnich przeważa tkanka mięśniowa, która jest o wiele cięższa od tkanki tłuszczowej.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń
Rating: 5.0/6 (5 votes cast)
Jak obliczyć BMI ?, 5.0 out of 6 based on 5 ratings

Wybrane artykuły w tej kategorii
REKLAMA
REKLAMA

Komentarzy: 1, Dodaj Swój ↓

 1. avatar
  Becia fit #
  1

  Może i nie jest doskonałe, ale daje jakiś tam obraz i pogląd na „sytuację”. Oczywiście inaczej oblicza się BMI dla dzieci a inaczej dla dorosłych.Na szybko BMI można obliczyć za pomocą kalkulatora ..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Komentarze

*