RSS

Co mówi o Tobie pozycja w której śpisz?

Komentarze do artykułu Przeczytaj pozostałe artykuły w kategoriach:natuRADY

Każdy z nas śpi przynajmniej 6 do 8 godzin dziennie. Według przeprowadzonych badań jest sześć najczęściej przybieranych pozycji snu, a każda z nich może dać realne spojrzenie na to jakiego rodzaju człowiekiem jesteś. Poniżej możesz sprawdzić co o Tobie lub o twoim partnerze mówi styl spania.

  • Zdecydowanie najczęściej przybierana jest pozycja embrionalna (41 procent z nas zwija się w ten sposób). Osoby śpiące w tym stylu są zwykle trudne na zewnątrz, ale mają delikatne i wrażliwe serca. Są zazwyczaj nieśmiałe przy spotkaniu kogoś, ale po krótkim czasie otwierają się i relaksują. Dwa razy więcej kobiet niż mężczyzn śpi w ten sposób.
  • Osoby, które śpią na boku z rękami w dół są zazwyczaj społeczne, lubią znajdować się w większej grupie.  Są bardzo ufne w stosunku do obcych. Jest to drugi najbardziej popularny styl snu (15 proc.).
  • Osoby śpiące na boku z rękami wyciągniętymi przed siebie (13 procent) są otwarte, ale wydają się być nieco podejrzliwe i cyniczne. Zajmuje im trochę czasu, żeby się do czegoś przekonać, ale gdy zdecydują się na coś, rzadko zmieniają zdanie.
  • Jeśli śpisz na plecach z ramionami po bokach (8 procent) jesteś cichy i nie lubisz robić zamieszania. Stawiasz wysokie wymagania sobie i innym osobom. Spanie w tej pozycji naraża na chrapanie i zły sen.
  • Ludzie, którzy śpią na brzuchu z rękami wokół głowy (7 procent) są stanowcze i bezwarunkowe, ale naprawdę trochę zdenerwowane i wrażliwe pod spodem. Śpiący na brzuchu nie lubi krytyki lub ekstremalnych sytuacji. Spanie w tej pozycji jest dobre na trawienie.
  • Jeśli śpisz na plecach z ramionami wyciągniętymi w górę na poduszkę (5 procent), jesteś zawsze gotowy do słuchania i często oferujesz pomoc w razie potrzeby. Masz dużo dobrych przyjaciół – ale zwykle nie lubisz być w centrum uwagi. Ta pozycja zazwyczaj prowadzi do chrapania i niespokojnego snu.
VN:F [1.9.22_1171]
Oceń
Rating: 4.8/6 (25 votes cast)
Co mówi o Tobie pozycja w której śpisz?, 4.8 out of 6 based on 25 ratings

Wybrane artykuły w tej kategorii