RSS

Kąpiel parowa dla twarzy

Komentarze do artykułu Przeczytaj pozostałe artykuły w kategoriach:natuRADY

Parówka – nie mówimy tutaj o produkcie spożywczym – to jeden z łatwych sposobów na dokładne i głębokie oczyszczenie skóry. Podwyższona temperatura powoduje nadmierne pocenie i rozszerzenie porów skóry. Razem z potem wydostają się toksyny i inne zanieczyszczenia. Do kąpieli parowej możemy dodać zioła lub ich mieszanki w zależności od typu cery lub efektu jaki chcemy uzyskać.

Jak często stosować parówki?

Częstotliwość stosowania kąpieli parowej w dużym stopniu zależy od rodzaju skóry. Przy cerze normalnej stosujemy raz w tygodniu natomiast przy cerze tłustej od dwóch do trzech razy w tygodniu. Cera sucha jest bardziej wrażliwa dlatego zaleca się wykonywać parówkę co dwa tygodnie.

Osoby z rozszerzonymi naczynkami, kłopotami ze skórą i chorobami układu oddechowego oraz serca nie mogą stosować tego typu zabiegów.

Jak przygotować kąpiel parową?

Do naczynia średniej wielkości wlewamy około 1,5 litra gotującej wody. Wsypujemy trzy łyżki wybranych suszonych ziół i mieszamy. Nachylamy się nad parówką na wysokość ok 40 cm i nakrywamy głowę ręcznikiem, tak aby powstał pewien rodzaj namiotu nad głową i miską. Zabieg powinien odbywać się z zamkniętymi oczami przez maksymalnie 15 minut. Twarz spłukujemy zimną wodą a następnie zamykamy pory. Do tego celu może posłużyć nam tonik, napar z mięty lub szałwii. Wacik nasączamy wybranym specyfikiem i delikatnie przecieramy twarz. Prze z następną godzinę nie powinno się wychodzi z domu i narażać skóry na gwałtowne zmiany temperatury.

Zioła do kąpieli parowych (podział ze względu na typ cery)

Cera sucha Cera normalna Cera tłusta
Pietruszka

Ogórecznik

Prawoślaz lekarki

Szczaw

Pokrzywa

Lawenda

Płatki róży

Rumianek

Kwiat nagietka

Krwawnik

Skrzyp

Szałwia

Zioła do kąpieli parowych (podział ze względu na działanie)

Oczyszczające Pobudzające krążenie Gojące
Kwiat lipy

Pokrzywa

Pokrzywa

Rozmaryn

Żywokost
VN:F [1.9.22_1171]
Oceń
Rating: 4.3/6 (3 votes cast)
Kąpiel parowa dla twarzy, 4.3 out of 6 based on 3 ratings


Wybrane artykuły w tej kategorii