RSS

Ćwiczenia na piękne piersi

Komentarze do artykułu Przeczytaj pozostałe artykuły w kategoriach:natuRADY

Od lat obserwujemy jak zmieniają się kanony piękna dotyczące ludzkiego ciała, w tym piersi. Dziś idealny biust nie musi być duży ani mały, ale jędrny i elastyczny. Piersi codziennie narażone są negatywne skutki działania grawitacji, złego doboru biustonosza oraz mechanicznego rozciągania podczas ruchu. Doskonałym sportem na poprawę wyglądu piersi jest pływanie. Jednak w przypadku gdy nie ma możliwości uprawiania tego sportu proponujemy zestaw skutecznych ćwiczeń, które pomogą Ci wzmocnić mięśnie klatki piersiowej, a co za tym idzie poprawią wygląd i kondycję biustu.

Ćwiczenie 1
Stań twarzą do ściany i oprzyj się na niej dłońmi. Napieraj na ścianę z całych sił przez 10 sekund, tak jak byś chciała ją przesunąć. Po wykonanym ćwiczeniu wstrząśnij i rozluźnij ręce. Wykonaj 10 powtórzeń.

Ćwiczenie 2
Stań wyprostowana, zegnij ręce w łokciach i połóż dłonie na biodrach. Staraj się złączyć łokcie za swoimi plecami. Rób to powoli rozciągając mięśnie przez 10 – 15 sekund. Powtórz 10 razy.

Ćwiczenie 3
Połącz dłonie (tak jak do modlitwy) przed klatką piersiową i naciskaj je mocno przez 3 – 5 sekund. Powtórz 8 – 10 razy.

Ćwiczenie 4
Najlepszym sposobem na zakończenie powyższego treningu jest ćwiczenie na poprawę postawy. Bowiem od prawidłowej postawy zależy ułożenie i prezentacja biustu. U przygarbionej kobiety biust zaczyna nieładnie zwisać, a sutki kierują się ku dołowi. Weź grubą książkę i połóż na głowę. Chodź w ten sposób przez kilka minut, starając się utrzymać swoją „koronę” na miejscu – to pomoże rozluźnić mięśnie i skutecznie wyrobi nawyk trzymania odpowiedniej postawy.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń
Rating: 5.5/6 (2 votes cast)
Ćwiczenia na piękne piersi, 5.5 out of 6 based on 2 ratings


Wybrane artykuły w tej kategorii