RSS

Kosmetyki mineralne

Komentarze do artykułu Przeczytaj pozostałe artykuły w kategoriach:Naturalne kosmetyki
Naturalnie przed lustrem

Od 30 lat rośnie na świecie popularność kosmetyków mineralnych. Oczywiście  nie są one takie “młode”. Minerałów w kosmetykach kolorowych używali już starożytni Egipcjanie, czego dowodem są muzealne eksponaty i obrazy na ścianach piramid, na których postacie maja jaskrawo pomalowane oczy i usta. By uzyskać taki efekt, mieszali oni proszki mineralne z owczym tłuszczem i tak powstałym kosmetykiem upiększali swoje twarze.

Trzydzieści lat temu na potrzeby mody i przemysłu filmowego, wrócono do zapomnianej przez wieki, mądrości przodków.

Zwrócono uwagę na to, że makijaż wykonany przy użyciu minerałów jest trwalszy, czyni skórę jaśniejszą, odmłodzoną, świetnie kryje niedoskonałości i daje efekt świeżości, oraz naturalności. Jednocześnie w przeciwieństwie do tradycyjnych produktów, kosmetyki mineralne są tworzone z naturalnych materiałów, nie szkodzą  skórze, nie zawierają perfum, alkoholu, barwników, olejów mineralnych i konserwantów.

Kosmetyki mineralne to  najbardziej czysty produkt naturalny, który można nanieść na skórę. Dlatego też są bardzo dobrym rozwiązaniem dla cery wrażliwej. Wiele kobiet walczy z trądzikiem, alergią, suchością i zatkanymi porami, nie zdając sobie sprawy, że często te problemy są spowodowane używaniem nieodpowiednich kosmetyków. Zbyt wiele  “dodatków” chemicznych i sztucznych w kosmetykach kolorowych daje nieprzyjemne uczucie na twarzy i tworzy tzw. ”maskę”. Makijaż mineralny jest inny. Struktura mineralnych kosmetyków pozwala skórze oddychać i jednocześnie pielęgnuje ją pomimo, że w efekcie ich użycia jest ona pokryta warstwą proszku bardziej lub słabiej kryjącego.

Makijaż mineralny nie uwydatnia zmarszczek, gdyż te kosmetyki nie odkładają się w zagłębieniach skóry.

Pomagają chronić cerę przed promieniami UV, dzięki zawartości tlenku cynku. Mogą być stosowane po peelingu, leczeniu laserem, kwasami, na łuszczącą się i swędzącą skórę. Kosmetyki mineralne łagodzą zaczerwienienia i przyspieszają regenerację naskórka.

Minerały, po wiekach przerwy, wróciły do łask i szturmem zdobywają świat kosmetyczny. Poznajemy coraz to nowe dowody ich pozytywnego wpływu na naszą skórę i pewnie jeszcze nie jednym nas zaskoczą.


Wybrane artykuły w tej kategorii