RSS

Dbamy o skórę głowy

Komentarze do artykułu Przeczytaj pozostałe artykuły w kategoriach:Naturalne kosmetyki
Naturalnie przed lustrem

slideshow-apples_476x357Skóra głowy jest kluczem do pięknych, mocnych i zdrowych włosów. Skóra głowy pokryta warstwą martwych komórek lub nadmiernie przesuszona sprawia, że  włosy są cieńsze i wolniej rosną. Na każdym kroku możemy spotkać produkty, które mają nam pomóc w tym problemie. Niestety większość z nich naładowana jest środkami chemicznymi i konserwującymi.

Naturalnym rozwiązaniem jest tani i przyjazny dla środowiska cydr jabłkowy. Na dodatek możemy go znaleźć w kuchni, bądź lokalnym sklepie spożywczym. Cydr jabłkowy usuwa martwe komórki skóry, a także inne zanieczyszczenia, które zatykają mieszki włosowe, przywraca skórze głowy odpowiednie pH, tym samym pobudzając wzrost nowych włosów.

Recepta:

Rozcieńczyć 1 szklankę cydru z jabłek z 1 szklanką wody. Taką mieszanką polewamy włosy unikając kontaktu płynu z oczami. Masujemy skórę głowy opuszkami palców przez kilka minut, a następnie myjemy  włosy jak zwykle. Płukanki tej używamy przez tydzień aby przywrócić skórze głowy zdrowie.

Innym specyfikiem pomocnym na problemy ze skórą głowy, jest oliwa z oliwek używana od pokoleń do naturalnego leczenia łupieżu i suchej skóry głowy. Zawiera ona kwas oleinowy, który pomaga skórze zachować odpowiednie nawilżenie. Oliwa z oliwek usuwa bakterie, utrzymując jednocześnie nawilżoną skórę oraz stymuluje do wzrostu nowe i zdrowe włosów. Najlepsza oliwa to ta najmniej przetworzona, czyli z pierwszego tłoczenia „Extra virgin”. Można ją znaleźć w każdym sklepie spożywczym.

Recepta:

Oliwę z oliwek używamy przed snem, aby dać czas do wchłonięcia się substancji odżywczych i naprawy. Nakładamy na głowę, a następnie przykrywamy czepkiem. Rano myjemy włosy tym co zwykle. Użyta na noc poprawia strukturę włosów i nawilża skórę głowy. Stosujemy raz na dwa tygodnie.

Pamiętajmy ! Zanim zaczniemy stosować różnego rodzaju kosmetyki z naturalnych składników musimy upewnić się  czy nie jesteśmy uczuleni na któryś z nich. Najlepiej wypróbować na niewielkim kawałku skóry. Jeżeli podczas stosowania występują objawy alergiczne bezzwłocznie spłukać  specyfik wodą.


Wybrane artykuły w tej kategorii